Loading...

Thursday, January 13, 2022

Afrim Muqiqi: 200 persona sa për fillim janë të mjaftueshëm për ahengje

Këngëtari i njohur dhe përfaqësuesi i departamentit të estradës, Afrim Muqiqi tha se nesër pritet që Qeveria e Kosovës ta zyrtarizojë manualin e ri që të lejohen ahengjet në Kosovë me një numër prej 200 personave si pjesëmarrës.

” Falë një bashkëpunimi të mirë që e kemi bërë ne si Odë Hoteliere Turistike e Kosovës, Departamenti i Estradës që unë e përfaqësojë më në fund kemi gjetur një bashkëpunimin edhe me institucionet tona që të lejohen edhe ahengjet me nje manual që pritet qysh nesër ne mbledhjen e qeverisë në ora 13:00 të zyrtarizohet dhe sa për fillim 200 persona janë të mjaftueshëm sa për fillim”, është shprehur Muqiqi, njofton Klankosova.tv.Muqiqi duke folur në “Evropiani Special” në Klan Kosova për këtë manual është shprehur se momentalisht është më i mirë në rajon.

” Ky manual është më i mirë në rajon, sepse kemi dëgjuar manuale si në Maqedoni i cili është qesharak i cili lejon 100 persona në ambiente të hapura dhe lejohet vetëm nusja dhe dhëndri që të vallëzojnë dhe mysafirët vetëm të apllauzojnë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *