Loading...

Tuesday, December 07, 2021

Akrepi&Msusi e ‘djegin’ Youtuben me videoklipin e këngës së tyre ‘Baby Baby’

Akrepi dhe Msusi janë dy artistët më të rijnë të estradës shqiptare, shkruan Gazeta inFokus.Të dy këta reper ‘shpërthyen’ në rrjetet sociale me këngën e titulluar ‘Baby Baby’, të cilës ia lansuan gjithsejtë 12 ritme të ndryshme.

‘Baby Baby’ ishte kënga më e dëgjuar në Tiktok, ku u klikua dhe interpretua thuajse nga të gjithë ndjekësit e këtij rrjeti social.Përveç kësaj kënge, Akrepi dhe Msusi së fundmi e rriten famën e tyre, pasi filluan të bënin livestream në instagram me artist të famshëm si Mozzik, Getinjo e Don Gjon.

E kjo siç duket i sjelli atyre mundësi të reja në tregun muzikor.Kjo, pasi ata tashmë kanë arritur ta bëjnë edhe klipin e parë profesional të këngës ‘Baby Baby, e cila po shikohet më të madhe në Youtube.Brena një dite Akrepi me Msusin janë dëgjuara nga afro gjysmë milioni njerëz.Më poshtë keni këngën dhe videoklipin e publikuar nga ata./Gazeta inFokus/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *