Loading...

Sunday, December 05, 2021

Aktivisti i njohur i VV-së, shpall kandidaturën për kryetar të Skënderajt

Sokol Halili, që disa herë doli në përkrahje të Vetëvendosjes dhe kryeministrit Kurti, ka shpallur kandidaturën për kryetar të Skenderajt.Ai ka thënë se vetë Bekim Jashari dhe Sami Lushtaku e kanë shtyrë që ta marrin këtë vendim pasi, sipas tij të njëjtit kanë keqqeverisur me këtë komunë.

“Bekim Jashari dhe Sami Lushtaku me kane obliguar te garoi per kryetar Kumune ne Skenderaj dhe jam shum mire i pergaditur me fakte dhe prova se ase Sami Lushtaku e ase Bekim Jashari nuk i Duhen Drenices njeri ka vjedhur e manipuluar 15.vite kurse tjetri 4.vite por eshte munduar ta zene me hajni e matrapazllaqe ishe udheheqjen Kumunale”, ka shkruar ai.Halili ka hedhur akuza në drejtim të kryetarit aktual, Bekim Jashari duke thënë se i njëjti është përçarës dhe ka manipuluar me tendere.

Postimi i plotë:Te nderuar Bashke vendas te Bashkesise Lokale Likoc te Nderuar Drenicak.sot nje tentim manipulimi nga Kryetari Bakim Jashari

Ne nuk guxojm te besojm ne Babadimer faktet dhe Terrpia per te vjedhur perher eshte deshmia ma e dukshme nga nje Drejtor i Airoporti qe shiti Airoportin aje eshte Bekim Jashari qytetaret duhet te informohen se Turku qe investoj ne kompleksin e JASHARAJVE ne Prekaz i njejti Turk ka bler Airoportin Nderkombetar Adem Jashari.Nuk paska investuar Turku pa marrur diqka gjigande si eshte Airoporti Nderkombetar.

Me ardhjen e Bekim Jasharit Kryetar utjetersua edhe Airoporti Bujqesor ne Morin Skenderaj. Sot me erdhi te qaje per vendasite e mi ne OBRI si i mashtronte. Une mendoje se Bekim Jashari i ka sjellur shum deme shtetit te Kosoves Duke ndihmuar Turkun ta tjeterson Airoportin pastaj si kryetar kumune ne Skenderaj eshte nje Perqares dhe mjeshter i mire per ti pervetsuar Tenderet dhe per tu shtirur si nje Melaqe para mediave duke Trilluar Popullin.

Ky ka dalur nga Binaret dhe nuk ka kurfar nacionalizmi apo patriotizmi Apetiti i tina i pangopur dhe mjeshtrite e tina Tinxare dota nxerrin Sami Lushtakun super Hero.nese fillojm te vjedhum ne emer te sakrifikuarve ateher Ku po mbesum ne tjeret qe dhame prinder dhe gjymtyr Trupi.

Bekim Jashari dhe Sami Lushtaku me kane obliguar te garoi per kryetar Kumune ne Skenderaj dhe jam shum mire i pergaditur me fakte dhe prova se ase Sami Lushtaku e ase Bekim Jashari nuk i Duhen Drenices njeri ka vjedhur e manipuluar 15.vite kurse tjetri 4.vite por eshte munduar ta zene me hajni e matrapazllaqe ishe udheheqjen Kumunale.

Ne Debatet Publike nuk dote rezervoje askende e kursesi Hajdutet Patriote qe Mashtruan Drenicen Heroike ata kane emer Sami Lushtaku e Bekim Jashari.S.H

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *