Loading...

Sunday, January 16, 2022

Albin Kurti luan pak me opozitën: Mos më rrëzoni edhe një herë se… Faleminderit!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në seancën e kuvendit të Kosovës, përveç temave të rëndësishme që foli, ka bërë edhe shaka me opozitën.Kurti në folotren e Kuvendit deputetëve të opozitës i është drejtuar me një lutje.Ai i ka lutur ata që të mos e rrëzojnë sërish nga pozita e të parit të ekzekutivit.

“E kam veç një lutje në fund. Më keni rrëzu me parullat për antiamerikanizëm. Mos më rrëzoni edhe një herë se mandej…Faleminderit!”, ka thënë Kurti.E kjo deklaratë e Kurtit ka shkaktuar të qeshura në sallë.

Kuti është aq komod në Qeverinë e tij, sa që edhe batutat, shakat dhe ironinë e tij mund ta shfaq pa problem ndaj opozitës e cila përveç zhurmës së madhe nuk po tregon opozitarizëm në këta muaj të Qeverisë Kurti.Pra, Kurtin opozita nuk mund ta rrëzoj ngase është tejet e dobët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *