Loading...

Sunday, November 28, 2021

Analisti Zogaj: Puna e tabelave iu ndihmon për fushatë Kurtit dhe Vuçiqit

Analisti politik Petrit Zogaj, përmes një postimi në Facebook ka folur rreth vendimit të Qeverisë Kurti në lidhje me vendimin e djeshëm për përdorimin e tabelave të përkohshme.

“Puna e tabelave, sic pritet do te ju ndihmon elektoralisht Kurtit dhe Vucicit. Ndersa reciprociteti ekonomik do t’i demtonte te dyte ne afatgjate, ndonese mund ta ndihmonte Kurtin per pak kohe”, ka shkruar Zogaj.

Postimi i plotë:Ceshtja eshte cka eshte me e demshme per Serbine-recipeociteti ekonomike, sic ishte ai i vitit te kaluar apo show me tabelet qe po ndodh tash? Puna e tabelave, sic pritet do te ju ndihmon elektoralisht Kurtit dhe Vucicit. Ndersa reciprociteti ekonomik do t’i demtonte te dyte ne afatgjate, ndonese mund ta ndihmonte Kurtin per pak kohe. Pra, pyetja eshte pse s’ka reciprocitet ekonomik, ashtu sic na kishte premtuar Kurti 6 muaj me pare?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *