Loading...

Saturday, November 27, 2021

Bërnabiq flet për takimin e së martës Kurti- Vuçiq

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka thënë se për rajonin do të jenë katastrofë politikat që do të udhëhiqen nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidentja Vjosa Osmani.

Bërnabiq ka thënë për TV PRVA se ajo çka ka ndodhur në Tiranë mes saj dhe Kurtit është hiç gjë në krahasim me qasjen që do ta ketë pala kosovare në të ardhmen në krejt takimet rajonale e evropiane, ku ajo thotë se do të kërkojnë që në secilin dokument Kosova të shënohet Republika e Kosovës.

Sa për takimin e së martës mes Kurtit dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq në Bruksel, shefja e Qeverisë në Beograd tha se pala e tyre s’pret asgjë që të ndodh, transmeton Klankosova.tv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *