Loading...

Thursday, December 09, 2021

Bërnabiq i uron fat Vuçiqit para takimit me Albin Kurtin: Kurrë nuk kam qenë më e shqetësuar

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç i ka uruar fat presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuciqit, pak orë para takimit që i njëjti do ta mbajë me ndërmjetësimin e BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, raporton Express.Unë i uroj Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, fat në luftën e sotme dhe jam në Bruksel me gjithë zemër dhe shpirt”, tha kryeministrja Ana Brnabiç para vazhdimit të dialogut midis Beogradit dhe Prishtinës, raporton Tanjug.

Presidenti i Serbisë dhe Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të takohen për herë të parë në Bruksel dhe Brnabiç thotë se sot është një ditë jashtëzakonisht e rëndësishme, por gjithashtu se kurrë nuk ka pasur më pak hapësirë ​​për negociata.

“Më vjen keq që nuk jam në Bruksel, jam me presidentin me gjithë zemër, nuk do të jetë e lehtë për të, ai ka një detyrë të pamundur dhe një përgjegjësi të madhe. Unë kurrë nuk kam qenë aq e shqetësuar sa jam tani”, tha Brnabiç për TV Pink.Unë nuk shoh hapësirë ​​për dialog të mëtejshëm. Por asnjë vend në botë nuk mund të imagjinojë një negociator më të mirë se Aleksandar Vuçiq. Më vjen keq që ai ka kaq shumë përgjegjësi”, tha kryeministrja e Serbisë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *