Loading...

Sunday, January 16, 2022

Cun Lajci e ben “per pese pare” Daut Haradinajn : Na ke lute me te be Kryeminister e na dole mashtrues!!!

Ҫun Lajҫi në një postim të tij në Facebook ka k.ri.tikuar liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn. Thotë se vetë Haradinaj na ka m.ashtruar disa herë për Çakorrin. Ndërsa tani, Lajҫi shkruan se ‘Dauti paska shkrua: Nëse Ramushi e merr Prishtinën (demek nëse m’bani mua kryetar komune)i kthen tokat e Malit t’Zi’.Ai pyet se cilat toka do me i kthy, ato që i bleu për 3.50 cent apo ato që i fali kur u bë kryeministër.

Ai shkruan tutje se nuk do të bëhet Daut Haradinaj kryetar komune, pasi vëmendjen e kanë tek arkitekti.Postimi i plotë: Prap me rrena!Njiherë na luti neve rugovanave, me votua për kryeministër.E mira na tha e ka t’mirën. Ju mua votat, unë juve Çakorrin!U m,ashtruem dhe e votuem. Ai u ul n’fotele, Çakorri shkoi n’Mal t’Zi!S’dyti prap e r.r.ehi tupanin: Me votoni për President, n’daçit m’ua kthye Çakorrin! Neve na d.ogji çorba herën e parë, e i frymë kosit herën e dytë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *