Loading...

Friday, January 14, 2022

Daut Haradinaj kërkon që arrestimi i Dardan Molliqajt të verifikohet nga Inspektoriati Policor

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga AAK-ja, Daut Haradinaj, ka reaguar pas arrestimit kryetarit të PSD-së, Dardan Molliqajt.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Haradinaj thotë se kushtetuta e Kosovës garanton të drejtën për të protestuar.“Prandaj arrestimi dhe përgjakja e Dardan Molliqajt duhet të jetë rast për Inspektoriatin Policor, për të verifikuar se a ka pasur tejkalim të kompetencave”, ka shkruar më tej Haradinaj.

Molliqaj u arrestua sot pasi ai dhe aktivistët e tjerë e kanë ndërprerë konferencën e Kryetares së Dhomave të Specializuara të Kosovës, Ekaterina Trendafilova.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *