Loading...

Saturday, November 27, 2021

E papritur/ Kërkohet të lëshohet urdhër arrest ndaj deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje

Ehat Miftaraj nga IKD, ka reaguar ashpër ndaj deputetës së Lëvvizjes Vetëvendosje, Jetmire Vrenezi, pas mungesës së saj në seancën e sotme të Kuvendit.Madje, Miftaraj i bëri thirrje gjykatës që të këshojë urdhër arrest ndaj deputetes Vrenezi.

“O gjykatës, shfrytëzo dhe zbato ligjin, nëse e akuzuara për korrupsion deputetja Vrenezi e injoron gjykatën dhe ligjin, lësho urdhër arrest, sjellë me dhunë në gjykatë. Veq pse është në pushtet, nuk do të thotë se e njëjta është mbi ligjin”, shkroi Miftaraj në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë:Deputetja Jetmire Vrenezi nga Levizja Vetvendosje e akuzuar per korrupsion shkon ne seance ne Kuvend te Kosoves, e injoron gjykaten, deshton seanca gjyqesore.Shtet hajgare!Qeverisje ndryshe, JO!

Qeverisje e njejte si në 20 vitet e fundit, PO!
O gjykates, shfrytezo dhe zbato ligjin, nese e akuzuara per korrupsion deputetja Vrenezi e injoron gjykaten dhe ligjin, lesho urdher arrest, sjelle me dhune ne gjykate. Veq pse eshte ne pushtet, nuk do te thote se e njejta eshte mbi ligjin.Mozomakeq.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *