Loading...

Wednesday, December 01, 2021

“Facebook, Instagram dhe WhatsApp u sulmuan nga alienët”

Facebook, Instagram dhe Whatsapp, u sulmuan nga jashtëtokësorët, pretendon Uri Geller.Facebook tha se një ndryshim në cilësimet e ruterit të tij bëri që platformat e tij të zhdukeshin nga interneti, me dështimet e komunikimit të brendshëm që çuan në ndërprerje shtatë orëshe.

Por Uri, 74 vjeç, thotë se marsianët e teknologjisë së lartë qëndrojnë prapa gjithë kësaj.
Uri shkroi në Tëitter: “Agjencia e Sigurisë Kombëtare, Pentagoni po hetojnë në mënyrë të furishme. Teknologjia e huaj jashtëtokësore mund ta bëjë këtë. Sistemet bërthamore të raketave balistike janë në rrezik. Është një mister i madh për rrjetet sociale. Ata duhet të dalin me një lloj shpjegimi tokësor”.

Geller shtoi se alienët po synojnë armët bërthamore në tokë dhe kërkon që çështja të hetohet.
Një ndjekës më pas pyeti: “A thua se alieanet shkaktuan ‘aksidentin’ në server?”.

Ylli televiziv Uri, u përgjigj: “Sipas meje, po”.Ai një herë i shkroi një letër ish-kryeministres Theresa May duke pretenduar se do të përdorte telepatinë për të ndaluar daljen e Britanisë nga BE, transmeton Klankosova.tv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *