Loading...

Tuesday, January 18, 2022

Ish-këshilltari i Kurtit i kundërpërgjigjet Haradinajt, ja çka i kujton

Driton Tali, ish-këshilltar i kryeministrit Albin Kurti, i ka reaguar kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinajt.Ky i fundit, gjatë një emisioni televiziv mbrëmë, ka kritikuar qeverinë e Kurtit, duke i quajtur “hajna” tre ministra të qeverisë së tij.E Tali, përmes një reagimi në Facebook, ia ka përmendur Haradinajt Çakorrin, përcjell Bota sot.

Reagimi i Talit në Facebook:

Ramush mbasi na shpëtove Çakorrin, se pa ty kenë ka na humbin nja 8200 hektarë, ke të drejtë m’i kritiku të tjerët për jo sinqeritet dhe moral politik.Se Ti, pa diskutim, je sinonim i sinqeritetit dhe moralit politik!Hëë, a fola nejqysh, ça po thoni miq?!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *