Loading...

Friday, January 28, 2022

Ismet Munishi: ‘Topi i Artë’ u bo si mis gjyshja, marre

Ismet Munishi ka bërë një reagim sensacinal pasi Lionel Messi fitoi ‘Topin e Artë’ në ceremoninë e Parisit.Më poshtë, statusi i plotë i Munishit në Facebook.

Nëse don me met ma i madh se ma i miri ne futboll , zgatja Levandovskit Topin dhe mbylle temen .Topi i arte o bo si mis gjyshja ,, marre,Robert Lewandowski në sezonin 2020/21!▪️54 gola dhe 10 asiste në 46 lojëra.⚽️▪️41 gola në 29 lojëra në Bundesliga, theu rekordin që mbante Gerd Müller me 40 gola të shënuar.⚽️▪️Më së shumti gola në Evropë. ⚽️
▪️Më së shumti hat-tricke (6). ⚽▪️Më së shumti gola në Bundesligë.

Më së shumti kontribut në Bundesligë.
▪️Fitues i Bundesligës. 🏆▪️Fitues i Kupës së Botës për Klube.🏆▪️Çmimi si golashënuesi më i mirë në Bundesliga.🎖▪️Topi i artë në Kupën e Botës për Klube. 🎖▪️Fitues i çmimit “Atleti i vitit”.🎖▪️Këpuca e artë Evropiane. 🎖▪️Në 11-shen më të mirë në Bundesligë.🎖▪️40+ Gola në 5 sezonet e tij të fundit. 🎖▪️54 Gola në të gjitha kompeticionet (më shumë se çdokush).🎖▪️Lojtari më i mirë në botë për sezonin 2020/21 nga IFFHS▪️Golden Player për sezonin 2020/21 nga Tutosport.

Leave a Reply

Your email address will not be published.