Loading...

Wednesday, December 01, 2021

Kimete Berisha deklarohet publikisht, ja kë e mbështet për kryetar të

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës sot vendosi për mbajtjen e Konventës për zgjedhjen e kryetarit të ri të partisë më 3 korrik 2021, ditë e shtunë.Emrat si Memli Krasniqi, Uran Ismaili, Vlora Çitaku janë përmendur si kandidat potencial për të drejtuar këtë parti.E, për Çitakun, disa fjalë i ka thënë edhe opinionistja Kimete Berisha.

Berisha përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se ish-ambasadorja është një patriote, e matur, e sinqertë dhe besnike.“Vlora Çitaku është patriote, e matur, e sinqertë dhe besnike”, ka shkruar shkurtimisht Berisha në Facebook, përcjell “Bota sot”.Ndryshe, PDK në zgjedhjet e 14 shkurtit ka marrë rezultatin më të dobët në historinë e saj.

https://www.facebook.com/kimete.berisha/posts/4298189280218946

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *