Loading...

Sunday, January 23, 2022

Ky është plani që po përgatisin Serbia dhe Rusia për Kosovën

Analisti politik Faton Mehmeti përmes një shkrimi në Facebok ka reaguar në lidhje me tensionet që po vazhdojn të mbetën në Veri të vendit.Sipas Mehmeti ekziston një plan ruso-serb që të aneksojnë Veriun njësoj si Krimenë..Më tej, ai shton se ky plan i Serbisë dhe Rusisë do të mbetët vetëm në ëndërr.

Shkrimi i plotë:Ekziston plani ruso-serb që të aneksojnë Veriun njësoj si Krimenë. Megjithatë, kjo do të mbetet vetëm ëndërr, Veriu nuk është Krime..dhe as shqiptarët nuk janë ukrainasë. Vuçiqi këtë e di..ndryshe s’do hezitonte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *