Loading...

Wednesday, December 01, 2021

Labi diasporës: Ju jeni buka, ne jemi uji

Këngëtari nga Ferizaj, Labinot Tahiri, po vazhdon të jetë mjaft aktiv me postime në rrjete sociale.Ai së fundmi ka ndarë me ndjekësit në Facebook një këngë të tij të titulluar “Gurbetqari”, të cilën e realizoi në vitin 2016.

Labi me këtë rast u uroi mirëseardhje diasporës duke theksuar se ‘e dimë të gjithë se kush jeni ju dhe kush jemi ne’.
Ky është postimi i plotë i Labit (pa ndërhyrje):“E dashur DIASPORË, mirësevini në atdhun tuaj të shejtë Kosovë e Shqipërisë!

Mos degjoni njerëzit të cilët nuk kanë vlerë as pêr veten e vet!

Mos u beni merak, se e dim e gjithë shqiptaria se kush jeni ju dhe kush jemi ne!

Ju jeni BUKA e ne jemi UJI!

Pa njeri tjetrin jemi asgje!

Knaqeni shpirtin këto ditë e ishalla i gjeni familjet e juaja shëndosh e mirë.

Degjoni mirë disa prej nesh që jetojmë këtu!

Evropa na ka mbyllur, pa liberalizim edhe ky vit!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *