Loading...

Tuesday, November 30, 2021

Musliu: Luftës po i thonë konflikt, kah po shkon ky vend?

Deputetja e Kuvendit të Kosovës Ganimete Musliu ka reaguar në përvjetorin e çlirimit të Kosovës. Anëtarja e PDK’së pyet se ‘kah po shkon vendi’ duke shfaqur pakënaqësi për zhvillimet aktuale, përcjell GazetaBlic.

“Luftes po i thone konflikt. Dites se çlirimit, dita e paqes”, shkruan ajo në llogarinë e saj në Facebook.

“A po mundet kush mi ra n’fije kah po shkon ky vend???”, pyet ajo.

Më 12 qershor të vitit 1999, në Kosovë zbarkuan trupat e para të këmbësorisë së NATO-s dhe njëkohësisht nisi largimi i forcave serbe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *