Loading...

Saturday, January 22, 2022

Ndodh edhe kjo: Gjykata Speciale e fton në cilësinë e dëshmitarit personin që në luftë ishte vetëm 8-vjeçar

Gjykata Speciale dje i ka dërguar ftesë në cilësinë e dëshmitarit, Fahri Fazliut.

Lajmin e ka konfirmuar vetë ai përmes një postimi në Facebook.

Fazliu thotë se gjatë kohës së luftës ishte vetëm 8 vjeç.

Fahri Fazliu është nipi i dy heronjëve të kombit Bahri Fazliu dhe Fahri Fazliu

Postimi i tij:

Dje pasdite më ndodhi diçka shumë e çuditshme dhe e papritur – mora Ftesën nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, të paraqitem në Hagë, me 23 qershor 2021, në cilësinë e dëshmitarit. Unë në luftë isha vetëm 8 vjeç.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *