Loading...

Wednesday, December 01, 2021

Një zonjë e vërtetë, kjo është nëna e Xherdan Shaqirit (Foto)

Futbollisti i Zvicrës në këtë situatë që u krijua për prejardhjen e tij publikoi një video ku mes tjerash foli edhe për historinë e familjes së tij, përcjell Gazeta NewBorn.Xherdani tregoi për vështirësitë ekonomike që pati familja e tij kur u shpërngul në Zvicërr dhe se si e përjetuan luftën e Kosovës.

E mes tjerash ai përmendi edhe nënën e tij që kishte sakrifikuar shumë për një të ardhme më të mirë për fëmijët e saj.

Në disa fotografi që po qarkullojnë në Internet, Xherdani shihet në krahë të nënës së tij, e cila edhe pse në moshë është një zonjë e vërtetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *