Loading...

Sunday, January 16, 2022

Nora Gjakova dhe Akil Gjakova ndeshen sonte pas mesnate në “Tokio”, ja ku mund t’i ndiqni

Lojërat Olimpike në “Tokio 2020” vazhdojnë edhe sonte pas mesnate për sportistët kosovarë.Xhudistët nga Kosova, Nora dhe Akil Gjakova do të ndeshen sonte pas mesnate në “Tokio 2020”, ku synojnë medalje, shkruan GazetaBlic Sport.Medalistja e bronztë e botës, bartësja e tretë e kategorisë deri në 57 kilogramë, Nora Gjakova, raundin e parë e kalon pa luftë, ndërsa në raundin e dytë pret fituesen e luftës mes Sabina Filzmoser (Austri) dhe Sanne Verhagen (Holandë).

Nora garon nga ora 04:00.
Kampioni i Evropës, Akil Gjakova në raundin e parë përballet me Ahmed Ayash të Jemenit, ndërsa nëse kalon kundërshtarin e parë, në të dytën e pret Nils Stump i Zvicrës.

Akili garon poashtu nga ora 04:0..Vlen të theksohet se GazetaBlic Sport do t’ju mbajë të informuar për çdo risi për ndeshjet e Nora dhe Akil Gjakovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *