Loading...

Thursday, December 09, 2021

Pesë ditë para takimit, Vuçiq porosi Kurtit: Mos u nis për Bruksel nëse e kërkon njohjen!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se vendin e tij e pret dialog i vështirë me Kosovën.Gjatë një ceremonie të hapjes së një fabrike gjermane në Serbi, ai ka folur edhe për dialogun që do të rinisë më 15 qershor në Bruksel, mes tij dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Presidenti serb ka dhënë mesazh Albin Kurtit që mos t’ia mësyjë Brukselit nëse mendon të imponojë temat për të cilat flet.Ai ka aluduar për njohjen reciproke mes dy vendeve, njofton agjencia Tanjug.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *