Loading...

Saturday, November 27, 2021

Pse Albin Kurtin e lëshoi Serbia, dhe jo Ukshin Hotin? Ish-këshilltari i kundërpërgjigjet kundërshtarëve të kryeministrit

Ka reaguar ashpër Driton Tali, ish-këshilltar politik i kryeministrit Albin Kurti, në lidhje me çështjen se pse Kurtin e liruan nga burgu, dhe nuk vepruan njëjtë edhe me veprimtarin Ukshin Hoti.
Tali përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se kjo fillimisht është një pyetje idioteske.
Ai është i mendimit se kjo i bie sikurse të bëhet pyetja se pse Serbia i vrau Adem e Hamëz Jasharin, dhe jo të tjerët.

Kurse, ai gjithashtu ka bërë thirrje që të ndalen këto “budallallëqe”.
Ja shkrimi i tij:

Kurti dhe Tali
Pse Albin ty të lëshoi Serbia e Ukshin Hotin jo?!

Pyetje shumë idioteske!
Kjo i bie sikurse me i pyet të gjithë ushtarët e UÇK-ës: pse Serbia i vrau Adem e Hamëz Jasharin, Zahir Pajazitin, Mujë Krasniqin, Agim Ramadanin, Sali Çekajn, Fehmi Lladrovcin…, e ty (juve) jo?!
Aman ndalni këto budallallëqe!!
https://www.facebook.com/driton.tali/posts/10226060145314311

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *