Loading...

Saturday, November 27, 2021

Reagon Krasniqi: UÇK është e pastër, e përhershme dhe e paprekshme

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, i ka reaguar zv/kryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi, i cili tha se hapja e arkivave të UÇK-së në këmbim të hapjes së atyre të Serbisë është në favor të Kosovës.

Krasniqi në një postim në Facebook ka publikuar flamurin e UÇK-së të cilit i ka vendosur edhe një mbishkrim.“E shenjtë, e pastër, e përhershme, e paprekshme!”, ka shkruar Krasniqi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *