Loading...

Saturday, November 27, 2021

Ridvan Berisha përzihet edhe në zgjedhjet në PDK, ka dy fjalë për Vlora Çitakun dhe Berat Buzhalen

Zgjedhjet në Partinë Demokratike kanë ngjallur shumë reagime në opinionin publik se kush do ta udhëheq këtë parti.Gazetari, Berat Buzhala po sheh si zgjidhje më të mirë për kryetar të kësaj parti, Vlora Çitakun, shkruan Gazeta Infokus.

Por më një gjë të tillë nuk po pajtohet edhe gazetari, Ridvan Bersha.Berisha është shprehur se Çitaku është një kopje e zbehet e kryetrarit të LDK-së, Lumir Abdexhikut.Madje sipas ish gazetarit të RTK-së, nëse Çitaku bëhet kryetare atëherë PDK do të fundoset.

“Me t’ ndegju ty (Berat Buzhala) PDK ka me u fundose, qysh ka m’u fundose LDK me Abdixhikun, hijen e Kurtit! Vlora eshte ne shikimin tim kopje e zbehte e Abdixhikut e kryeliderit Kurti, PDK besoj eshte subjekt ma serioz se sa serialet politike qe po i dikton VV te llojit tallava!”, ka replikuar ai në statusin e Buzhalës.Ndryshe zgjedhjet për kryetar të PDK-së priten të mbahen me 3 korrik./Gazeta Infokus/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *