Loading...

Saturday, January 15, 2022

Të dashuren shtatzanë,Kam duru gjithqka nga burri,vjehrra ime ka qen katile…

Te dashuren e kishte shtatezen e mu me thoshte “Ti nuk je femer”,Kam duru gjithqka nga burri,vjehrra ime ka qen katile…-Ju lutem anonim flm.Ndoshta historin time do ta komentoni dhe do tme ofendoni por jeta mka mesuar ti rezistoj gjithqkafit.Jam nje vajz 25 vjeqare kur isha 18 vjeqare prinderit me fejuan por jo pa deshiren time.Isha fejuar me nje djal te mir ( te shpis mir siq thonin te tjeret ).

Aj jetonte ne Gjermani un ne Kosov.Thon se at qe e ka shkruar Zoti se ndalon asgje dhe keshtu ishte shkruar qe un te fejohesha me at djal edhe pse kurr skisha deshir te martohesha diku jasht por FATI.U martuam dhe gjithqka ishe ne rregull.

Un mbeta edhe 1 vit mbas marteses ne Ks kurse aj u kthye ne gurbet mbas disa muaj erdhi prap dhe ishte viti i ri.Ishte shum i quditshem edhe kur telefononim edhe kur erdhi at nat e endrroja gjat ta prisja nje vit te ri pran njeriut qe e doja aq shum ishte dashurija ime e par dhe e fundit mund te them.At nat doli si i hutuar nga dhoma e pritjes dhe po telefononte at nat enderroja te ndjehesha si femra me e lumtura por ndodhi e kunderta aj po i telefononte tjetres aty filloj gjithqka dhe shkatrroj gjithqka un e dija por prinderit me kishin mesuar se te burri esht ndryshe e jo si te baba dhe un nuk desha ti hidheroj prinderit dhe vazhdova 3 vjet radhazi e lenduar e lodhur nga gjithqka me linte me jav te tera vetem ktu ne gjermani dhe shkonte te tjetra nuk i interesonte aspak se a kam diqka per te ngren me rrihte kam duruar plot 3 vite vetem mos ta hidhroja familien time sepse edhe babin nuk e kisha mir nga shendeti por dikur ishte gjithqka e tepert.

Mora vesh se e kishte at tjetret shtatzan dhe mu me thoshte gjithnje se sjam femer per te qe tma inpononte te ndahesha kshtu qe edhe vendosa te ndahem edhe pse un si femi qe isha martuar e qe e doja aq shum i dhash fund gjithqkafit se si duroja me tortuarat e tij e as te vjehrres nuk jan te gjitha vjehrrat njejt por e imja kishte nje shpirt katili qe vetem shtinte dhe me thoshte qe sjam per djalin e saj edhe pse vet ajo mkishte zgjedhur ne mesin e 50 femrave siq thoshte ateher kur me fejoj per djalin e saj ishte ajo qe ja imponoj edhe djalit se sisha femer per te por kjo esht e shkuar tashme.

Ajo qka un dua te them esht se kam pasur rastin te njoftoj djem te mir te familieve te mira te cillet nuk kishin interes te letrave por diqka me mundon shum se nuk mund te dashurohem me kurr edhe pse e kam provuar nuk e di se qka po ndodh me mu tashme qe 4 vite jam ndar nga aj por kurr skam arrit t’dashurohem nuk esht se e dua e urrej me gjith shpirt por nuk bej ball tja dhuroj dikur tjeter mundesin as tme njoftoj tani jetoj ne Gjermani punoj edhe kam studjuar i kam te gjitha sme mungon asgje fal Allahut te cilin e falenderoj per gjith ket fuqi qe ma dhuroj si femer e vetme dhe ne nje shtet te huaj ti arri te gjitha.

ju lutem per keshill edhe un si nje femer normale deshiroj te kem familie te kem nje njeri i cili me respekton dhe me don e jo te ndjehem e torturuar dhe e ofenduar gjithmon me thoni ju lutem qfar te bej qe tjem perseri nje person normal qe di te dashuroj sepse jam ber si akull qe si jap askujt shanc td hyj ne jeten time kam pasur oferta te shumta te cillat i kam refuzuar vetemse nuk mund te dashurohesha ne asnje njeri te vetem qe 4 vite.Ndoshta e zgjata pak si shum ma boni hallall dhe flm prej atyre qe me udhzojn Allahu ju shperbleft met mira.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *