Loading...

Sunday, January 23, 2022

Temperaturat e larta, kur pritet të largohet i nxehti afrikan në Kosovë?

Teksa prej më shumë se një jave i nxehti afrikan ka “pushtuar” Ballkanin dhe një pjesë të madhe të Europës, sinoptikanët paralajmërojnë se duke nisur nga e hëna do të kemi një rënie të temperaturave.Sipas mediave greke temperaturat do të kenë një luhatje nga 23 deri në 36 gradë.

Në shumë zona priten rrebeshe shiu çka do të sjellë një rënie graduale të temperaturave.Ky i nxehtë ka ardhur si pasojë e shpërndarjes së një reje të madhe afrikane në qiellin e Europës deri në Rusi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *