Loading...

Sunday, November 28, 2021

Vajza e Berat Buzhales mbushi 18 vite, kaq e bukur është bërë

private e gazetarit Berat Buzhala, nuk është që komentohet shumë nëpër media.

Ish deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, ka vendosur të mos merrët me politik duke iu përkushtuar profesionit të tij gazetaresk, shkruan “InfoKosova”.Lea, vajza e madhe e gazetarit Berat Buzhala të shtunën mbushi 18 vite, ku babai i saj i bëri urimin më të mirë.

“Lea i ka mbushe 18 vjet, derisa unë po vazhdoj tash e një kohë me qëndrua edhe më tutje në të 30’tat.Gati si shoqe jemi.

Pritjet e mia për të janë maksimale, mirëpo jam shume i kënaqur që kjo me mbërri me qenë njeri i mirë, modeste, funny, me i deshtë familjen”, shkruan ndër të tjera Buzhala.Kujtojm se Buzhala është i martuar dhe baba i katër fëmijëve (tri vajza dhe 1 djalë).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *