Loading...

Monday, January 24, 2022

Vajza e Ukshin Hotit vjen me nje Deklaratë Te Fuqishme Për Albin Kurtiin, Albin Ti Je Një

Erleta Hoti, vajza e atdhetarit Ukshin Hoti ka. reaguar duke ia kujtuar liderit të VV’së që nuk harroi të gj.ykojë kur iu nda çmimi një përkrahësi të Miloshevicit, ndërsa të .rrijë me aktorin francez nuk i pengoi..Hoti i ka kujtuar Kurtit gjithashtu edhe disa deklarata të aktorit francez, për Rusinë.

Erleta Hoti, e bija e veprimtarit të njohur, Ukshin Hoti, e cila i ishte bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje në prag të zgjedhjeve nacionale, ia ka parashtruar disa pyetje liderit të Vetëvendosje, Albin Kurti.Ish kandidatja për deputete, postimin në Facebook e nise me: Albin, a je ti?Lexojeni çfarë shkruan, Erleta Hoti:ALBIN A JE TI?Albin Kurti, duke i marre shembuj disa nga analistet tane i kam edhe une disa pyetje dhe propozime per ty.

1. Albin qysh bre Burr i Dheut pranove me e udheheqe dialogun me Serbine? Ku i pate mendet kur vendose per kete veprim?
2. Albin, bashke me LVV-ne dhe disa subjekte tjera politike perse benit zhurme kur na njoftuat me lajmin se nga Serbia po na vie edhe nje Liste e dyshimte serbe? Nese te kujtohen, me mijera vota te shkruara “nga e njejta dore”, ” me te njejtin stilolaps” dhe “nga i njejti lokacion”! Por, asokohe pak njerezve u beri pershtypje kjo dukuri dhe ju haset ne vesh te shurdher institucional.
3. Albin me pas qene ne vend teje s’kisha pranu me e udheheqe dialogun me Serbine, meqe me Beligradin vecse u vellazeruam kete jave permes Jabllanoviqit.4. Albin me me degju, te kisha propozu me e hape nje Selacka Radna

Zadruga (SRZ) sa i perket kesaj brastvo jedinstvos shqiptaro-serbe e jo dialog me ta. Po ja shtoj ketu edhe nga nje kurs te gjuhes serbe per shqiptaret, se i nevojitet per prosperitetin e tyre nderkombetar.5. Albin pusho pak, se kujt s’po i bie ne mend qe e ke nje femije te vogel e po thone qe Albini eshte zbute. Kishte harru shqiptaria qe femijet njeriu i linde per t’i ofru dashuri e jo per t’i lene qe te rriten ne rruge.6. Albin ti vec bej “gabime” se ne shqiptaret flejme.

Zgjohemi prej gjumit vec kur t’na bie ne mend qe na u djeg “prapanica”, duke i harru te gjitha te mirat qe dikush mundohet me ja sjelle ketij vendi .Albin aq shume me ke deshpru, sa te uroj suksese ne rrugen tende dhe te LVV-se. Nje fjali e stershfrytezuar thote “Sa me shume folin keq per ty, dije qe i ke punet mire”. Suksese!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *