Loading...

Tuesday, November 30, 2021

Varrimi i 23 vjeçarit në Klinë, bllokohet qyteti, mbyllen lokalet

Sot në orën 13:00 do të bëhet varrimi i 23 vjeçarit nga Klina, Florian Gjegjaj, i cili humbi jetën në një vetaksident tragjik pasditen e së dielës të Kroi i Mbretit, ndërkohë që qytetarë të shumtë kanë vërshuar Klinën duke e bllokuar atë, kurse lokalet e këtij qyteti kanë ndërprerë veprimtarinë në shenj respekti për të, shkruan Gazeta Infokus.

“Tërë Klina është bllokuar, asnjë lokal nuk është duke punuar në mënyrë që të nderohet 23 vjeçari Florian Gjergjaj nga qyteti ynë, i cili sot po varroset dhe po i ipet lamtumira e fundit”, i ka thënë Gazetës Infokus një qytetar që edhe ka dërguar pamje nga vend i ngjarjes.

Në pamjet nga atje shihet se qytetarë të shumtë kanë vërshuar Klinën, për t’i dhënë lamtumirën e fundit të riut Florian Gjergjaj./Gazeta Infokus/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *