Loading...

Saturday, January 22, 2022

Vlora Çitaku: 28 jetë të humbura sot, kjo gjendje nuk duhet të normalizohet

28 persona humbën jetën gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e virusit CoVID-19 ndërsa kanë rezultuar pozitiv edhe 920 persona.Lidhur me këtë ka reaguar, Vlora Çitaku nënkryetare e Partisë Demokratike të Kosovës. Ajo ka thënë se gjendja me CoVID-19 përkatësisht rastet e shumta të vdekjeve dhe të infektuarëve nuk duhet të konsiderohen si normale.

“Njëzet e tetë jetë të humbura sot. Qindra të infektuar. E në anën tjetër heshtje zhurmuese nga ana e Institucioneve. Kjo gjendje nuk duhet të normalizohet”, shkroi Çitaku në Facebook.Kujtojmë se, çdo ditë e më shumë po shtohet numri i personave që nuk po arrijnë t`i mbijetojnë virusit Covid-19 në Kosovë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *