Loading...

Tuesday, December 07, 2021

Zeka Vitisë: Nuk Di Asgjë Për Prishtinën, Me Dit Ky Unë “Gomar” U Bëfsha

Gazetari dhe analisti politik, Milaim Zeka, është shprehur se Arben Vitita, kandidati i VV-së për kryetar të Prishinës nuk ka lidhje me kryeqytet, dhe i njëjti sipas tij do të bëjë punë të dobët sikurse Shpend Ahmeti, shkruan Gazeta Insajderi.

Zeka ka bërë thirrje që të mos votohet për subjektin politik por për individët, dhe sipas tij, Përparim Rama është njeriu i duhur për ta udhëhequr kryqytetin.

“Ka reklama në hotelin Grand të cilat nuk lejohen se është shpallur monument kulturor. Qytetari i kryeqytetit mos të votojë partinë, po për individë.

Sepse Shpend Ahmeti, qysh ka thënë ambasadorja amerikane e ka dh*. Njejtë do të bëjë edhe Arben Vitia, jemi gjallë dhe bisedojmë. Sepse ky nuk dinë asgjë për kryeqytet.Njeri i mirë, me kan femër si tha dikush e kisha marrë për burrë, po në qoftë se ky di me udhëheq kryqytetin, unë magar bëhna. Sikur me ma jep mua të udhëheq një hotel, e falimentoi menjëherë.

Prandaj unë jam tek Përparim Rama, sepse ja njoh aftësitë. Përparim Rama është njeri i kalibrit botëror, po populli i jonë nuk e duron njerin e meçëm, sa më hajvan të jesh aq më shumë të dojnë” – u shpreh ai në emisonin Frontal në Kanal10.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *