Loading...

Sunday, January 16, 2022

Zeka: Vjosa Osmani tashmë e ka nënshkruar shkarkimin e Lumezit

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka thënë se është nënshkruar shkarkimi i kryeprokurorit Lumezi nga ana e presidentes Osmani.Ai ka thënë se kjo është arsyeja se pse Besnik Bislimi po “e kruan me prokurorinë” dhe po jep deklarata të paqena se kinse Valdete Daka është nën hetim për disa manipulime me vota nga diaspora, shkruan lajmi.net.

“Zevendes Kryeministri Bislimi, deklaroi se ”prokuroria ka hetuar disa petsona te Komisionit Qenderor te Zgjedhjeve per manipulim me vota”! Sot doli kjo prokurori dhe tha se Bisa po rren. Ama pune e madhe qe po rrej, tha Bisa. E çka me ba ne kete vend nese nuk rren”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:Besnik Bislimi po e krune me prokurori,Zevendes Kryeministri Bislimi, deklaroi se ”prokuroria ka hetuar disa petsona te Komisionit Qenderor te Zgjedhjeve per manipulim me vota”! Sot doli kjo prokurori dhe tha se Bisa po rren. Ama pune e madhe qe po rrej, tha Bisa. E çka me ba ne kete vend nese nuk rren.Bisa eshte trimeru, sepse, sipas informacioneve te pakonfirmuara, tani me eshte nenshkruar shkarkimi i Kryeprokurorit Lumezi, nga ana e Vjosa Osmanit. Kur do behet publike, te shohim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *