Loading...

Tuesday, November 30, 2021

Zeka: VV po rren më së shumti prej partive, dialogu 1000 herë më i keq sesa në kohën e Thaçit dhe Mustafës

Milaim Zeka thotë se Vetëvendosja ‘po rren më shumë sesa krejt partitë tjera’.
Ai shkruan:VV-ja po rrene ma shume se sa krejte partite tjera
Rrena, sipas librave te shenjte, eshte gjeja me e denueshme nga ana e Zotit. Duke e rrejte qytetarin e Kosoves, qe doren ne zemer, ky popull vetem rrenes i beson, partite politike e kequdheheqen kete vend.

Ama kampsion e rrenes, po deshmohet qe eshte VV-ja. Partite tjera rrejshin puna e tenderave, ama kur eshte fjala per dialogun me Serbi, kush ka kuptu, ata e kane thane te verteten deri ne nje fare mase. Psh thoshin qe dialogu nenkupton “kompromis i dhimbeshem”! Albini po e thote vetem vetzionin e vet. Asnje fjale çka po i thone nderkombetaret. Asnje brenge qe dialogu eshte 1000 here me keq se sa ne kohen e Thaçit e Isa Mustafes.

Kendej jemi. Prap do flasim…!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *