Loading...

Sunday, November 28, 2021

Zyrtare: Qeveria Kurti ia dërgon Agim Bahtirit letrën e “falimentimit” të Mitrovicës (Dokument)

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, i cili po cilësohet i paaftë për të menaxhuar me buxhetin e qytetarëve të Mitrovicës, po del se vërtet është i tillë.

Por, ironike dhe tepër e çuditshme është sesi një letër që lirisht mund të konsiderohet si “letra e falimentimit të Mitrovicës”, atij i ka ardhur nga Qeveria Kurti, në emër e të cilës po propagandon, përkatësisht nga institucioni që qeveriset nga bashkëpartiuaku i tij Hekuran Murati, Ministër i Financave dhe Transfereve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *